GETAT (OZON TERAPİ)
21 Haziran 2021

Ozon tedavisi nedir? Ozon tedavisinin faydaları nelerdir?

Ozon tedavisi kalp hastalıklarından tutun bağışıklık sistemine kadar bir çok hastalıklarda fayda sağlamaktadır. Peki ozon tedavisi nedir? Faydaları nelerdir?

 
Ozon tedavisi nedir? Ozon tedavisinin faydaları nelerdir?

Geçmişten günümüze sürekli olarak hastalıklarımıza veya önlemini almak için türlü türlü yöntemlerin peşine düşüp çözüm, çare ve önlem almaya çalıştık. Bugün sizler için hastalıklar için çözüm ve önlem olan ozon tedavisini araştırdık. Böbrek rahatsızlıklarından tutun, kalp hastalıklarına kadar çok çeşitli hastalıklara fayda sağlamaktadır.

Ozon tedavisi nedir

Ozon tedavisi, hem dolaşımı geliştiren, hem de, oksijenin dokular tarafından kullanımını iyileştiren, basit ve doğal bir tıbbi işlemdir. Ozon, kanın yoğunluğunu azaltarak ve akışkanlığı kolaylaştırır böylece dolaşım geliştirilir. Dilatasyonu canlandırır, arter duvarlarının ferahlamasını sağlar. Bu, yağlar yüzünden oluşan blokajların açılmasına sebep olur...

Ozon tedavisi, halk arasında yaygın olarak bilinmese de 100 yıldan fazla kullanılmaktadır. Ozon tedavisi, metabolizmayı ve bağışıklık sistemini canlandıran güçlü antioksidan enzimlerini içeren tekli oksijenin açığa çıkması esasına dayanır. Alyuvarların, doku düzeyinde daha fazla oksijen salıvermesine sebep olur. Kan damar hücrelerini gevşetir, her türlü bakteri, virüs ve mantarı öldürerek kılcal damarları açar ve dolaşımı geliştirir. Toksinleri yakar ve hücrelere daha fazla oksijen sağlar.

- Dolaşımın güçlendirilmesi,

- Bağışıklık sistemi sktivasyonu,

- Peroksit oluşumu,

- Bakterileri, virüs, mantar inaktivasyonu,

- Malig tümör feshi,

- Alerji ve Duyarlılık,

- Kalp hastalıkları ve kronik yorgunluk,

- Yaşlı hastalarda önlem ve tedavi,

- Yenileme ve yeniden canlanma,

-Karaciğer enflamatuar süreçlerinde oldukça etkisi bulunmaktadır.